Haber

Rus generale suikast girişimi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla bilinen istihbarat görevlisi Tümgeneral Yuri Afanasyevsky, evine teslim edilen kargo paketindeki telefonun patlaması sonucu eşi ve oğluyla birlikte yaralandı. Suikastın Ukrayna tarafından gerçekleştirildiği iddia edilirken olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Kargo paketini açar açmaz ev havaya uçtu

Ukrayna ile savaş halinde olan Rusya’da bir üst düzey general daha öldürüldü. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in geçen yıl ilhak ettiğini açıkladığı Luhansk bölgesinin gümrük müdürü olan istihbarat görevlisi Tümgeneral Yuri Afanasyevsky, evinde bulunduğu sırada suikast girişimine maruz kaldı. Tümgeneral Afanasyevsky’nin evine bir kargo paketi geldi. Afanasyevsky kargo paketindeki cep telefonunu açtığında ev havaya uçtu.

Tümgeneral ve ailesi yaralandı

Ukrayna basını, başına, boynuna ve karnına isabet eden şarapnel parçaları nedeniyle tümgeneralin ağır yaralandığını, yoğun bakımda tedavi altına alındığını bildirdi. Olayda Afanasyevsky’nin eşi ve 21 yaşındaki oğlunun da yaralandığı belirtildi.

KARGO PAKETİNİ GETİREN KADIN GÖZALTIDA

Rus medyası, generale bomba cihazının bulunduğu telefonu veren ismi açıklanmayan bir kadının şu anda gözaltında olduğunu ve suçunu itiraf ettiğini yazdı. Patlamanın ardından Rus müfettişler çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

RUS GENERALİNİN İLK SUİKASTI DEĞİL

Öte yandan üst düzey Rus yetkililere yönelik suikastlar bununla da sınırlı değil. Temmuz ayında Rus Donanması’nda denizaltı komutanı olarak görev yapan bir asker rutin olarak spor Kremlin’in hemen yanındaki kıyıda öldürüldü. İki gün içinde yakalanan saldırganın eski bir judocu olduğu ortaya çıktı.

focahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu